Budki dla ptaków – sprawdź ofertę budek lęgowych dla sikorek, wróbli, szpaków oraz innych ptaków

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele różnych budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy. Wszystkie modele są starannie wykonane i dostosowane do potrzeb wybranych gatunków ptaków.

null
DREWNIANE BUDKI LĘGOWE
Do produkcji drewnianych budek lęgowych używamy wyłącznie polskiego drewna sosnowego.
Więcej
null
BEZPIECZNE KOLCE I ODSTRASZACZE DLA PTAKÓW
Wyselekcjonowaliśmy odstraszacze i siatki zabezpieczające, które są bezpieczne dla ptaków.
więcej
null
TROCINOBETONOWE BUDKI LĘGOWE
Budki trocinobetonowe mają dobre właściwości termiczne przez co są chętnie zasiedlane przez ptaki.
więcej
null
SCHRONY DLA NIETOPERZY
Najtrwalsze a zarazem najchętniej zasiedlane przez nietoperze są schrony wykonane z trocinobetonu.
Więcej
Wojciech Strączko
Szybka i profesjonalna obsługa. Kontrahent godny polecenia.
Wojciech Strączko

★★★★★

Robert Dybicz
Fachowy i konkretny człowiek. Profesjonalnie podchodzi nawet do "błahych" spraw. Zdecydowanie polecam współpracę z tym Panem.
Robert Dybicz

★★★★★

Jacek Wołk
Super fachowa i expresowa pomoc. Jestem mile zaskoczony i polecam kontakt w razie znalezienia jakiegoś ptaka w potrzebie. Pozdrawiam całą ekipę i jeszcze raz dziękuję.
Jacek Wołk

★★★★★

Anna Natalia Zagroda
Polecam, szybka i fachowa pomoc w ptasich sprawach 🙂
Anna Natalia Zagroda

★★★★★

Przemysław Strzelecki
Ekspertyza Ornitologiczna dotycząca zabytkowej kamienicy na terenie Szczecina wykonana rzetelnie oraz terminowo, Firma udzieliła wszelkich wskazówek dotyczących złożenia wniosków do odpowiednich instytucji, oraz przekazała odpowiednie dokumenty. Polecam współpracę
Przemysław Strzelecki

★★★★★

Magdalena Krzysztof Nowak
Polecamy serdecznie! Fachowa i szybka pomoc. Dziękujemy pięknie za pomoc 🙂 Jeśli ktoś znajdzie jakiegoś biednego ptaszka niech nie przechodzi obojętnie tylko napiszcie,zadzwońcie do Ornitologa a wszystkiego się dowiecie jak możecie pomóc!
Magdalena Krzysztof Nowak

★★★★★

Poznaj historię budek dla ptaków

dbaj o przyrodę tak jak My

OPINIE ORNITOLOGICZNE I CHIROPTEROLOGICZNE

Prace budowlane w szczególności prace związane z termomodernizacją budynków jak również prace konserwatorskie na elewacjach starych kamienic są niezbędne i zarazem korzystne dla środowiska. Jednakże muszą być prowadzone zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju tak by nie szkodziły przyrodzie.

WIESZANIE I CZYSZCZENIE BUDEK LĘGOWYCH

Gatunki ptaków żyjące na budynkach takie jak jerzyk, wróbel czy kawka zakładają gniazda często na najwyższych często bardzo trudno dostępnych miejscach. Wieszanie budek lęgowych jak również ich konserwacja i czyszczenie wymaga zaangażowania alpinistów

Więcej

KOMPENSACJA PRZYRODNICZA

Pomimo starań inwestorów wspólnie z przyrodnikami nieodłącznym elementem wielu inwestycji jest konieczność niszczenia naturalnych miejsc lęgowych ptaków i schronień dla nietoperzy. Dzieje się tak wówczas gdy niema możliwości zastosowania rozwiązań alternatywnych. W takim przypadku niezbędne jest przeprowadzenie kompensacji przyrodniczej utraconych miejsc lęgowych ptaków lub schronień dla nietoperzy.

Poznaj nasz zespół

Ptasidom.com sklep z budkami lęgowymi dla ptaków i schronami dla nietoperzy powstał z inicjatywy pasjonatów, miłośników ptaków i przyrodników. Naszym celem jest terminowe dostarczanie budek lęgowych o najwyższej jakości tak żeby służyły za domy dla ptaków przez długie lata. Zapraszamy do współpracy.
null

Michał

Ornitolog
null

Małgorzata

Menadżer
null

Maciej

Projektant

Budki lęgowe dla ptaków to nasz pasja. Z wielką chęcią poświęcamy swój czas i wiedzę, by tworzyć kolejne modele budek dla ptaków. Nasz sklep internetowy powstał z myślą, by pomóc wszystkim osobom, które chcą zaprosić ptaki do swoich ogrodów.
Zwroty skrzynka, domek czy budka lęgowa są używane zamiennie przez bardzo wiele osób, które chcą by ptaki osiedliły się w ich bliskiej okolicy. Tak więc niezależnie czy szukasz domku, budki czy skrzynki dla ptaków ważne byś wiedział, jak powinna on wyglądać i w którym miejscu warto ją zamocować.

Istnieje wiele gatunków ptaków i niemal każdy z nich ma nieco inne upodobania, według których szuka idealnego miejsca do złożenia jaj. W naszym sklepie internetowym z budkami dla ptaków posiadamy produkty wykonane głównie z drewna i trocinobetonu. Są to materiały bardzo dobrze tolerowane przez wiele gatunków ptaków. Posiadamy bardzo wiele dedykowanych budek dla takich gatunków jak sikorki, jerzyki, kosy, szpaki czy wróble.

Kup budki lęgowe dla ptaków w naszym sklepie

Budki dla ptaków dostępne w sklepie Ornitolog Ekspert są wykonywane ręcznie z polskiego drewna. Przykładamy bardzo dużo uwagi do staranności wykonania każdej budki tak by, jak najlepiej i jak najdłużej spełniała swoje funkcje. Wierzymy, że każda wykonana przez nas budka lęgowa posłuży kilka lub kilkanaście lat i stanie się przyszłym domem dla kilkudziesięciu, lub kilkuset piskląt, które będą mogły się dzięki niej bezpiecznie wykluć i dorosnąć.

Drewniany domek dla ptaków – jaką budkę wybrać?

Wybór odpowiedniego typu budki lęgowej nie jest łatwy. W naszej ofercie są dedykowane modele dla jerzyka, kawki, sikorki, sowy czy wróbla oraz budki do samodzielnego montażu i półotwarte. Jeśli nie wiesz do końca, jaka budka będzie najlepszym wyborem, skontaktuj się z nami. Z miłą chęcią pomożemy wybrać budkę do miejsca, w którym będzie zamocowana.

Gdzie zawiesić budkę dla ptaków?

Budki dla ptaków wieszamy wszędzie tam, gdzie ptaki nie mają naturalnych możliwości stworzenia własnej dziupli. Niestety w miastach jest bardzo mało naturalnych miejsc, w których ptaki mogą się schronić i złożyć jaja. Wybierając budkę, warto sprawdzić jaką odległość będzie dzieliła ją od innych budek czy naturalnych dziupli. Ptaki to gatunek ssaków terytorialnych, który potrzebuje własnej przestrzeni, stąd też konieczność zachowania odpowiedniej odległości między budkami.