Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Schrony dla nietoperzy

W miastach występuje niewiele starych drzew, w których nietoperze mogłyby znaleźć dziuple, zatem ważne jest stworzenie dla nich miejsc zastępczych poprzez wywieszenie schronów dla nietoperzy które będą chętnie przez nie wykorzystywane jako miejsce schronienia, hibernacji czy rozrodu. Remonty budynków powodują, że i te miejsca schronienia (szczeliny pod parapetami, ubytki w elewacji) stają się niedostępne dla nietoperzy żyjących w miastach.

Schrony dla nietoperzy dostępne w sklepie ptasidom.com konstruowane są z nieheblowanych desek sosnowych, wodoodpornej płyt OSB (modele podtynkowe) jak również z trwałego i ekologicznego trocinobetonu. Sosnowe deski jakich używamy do budowy skrzynek dla nietoperzy są poddawane procesowi suszenia, grubość desek ma 2 cm lub nieco więcej, by latem zapewnić ochronę przed przegrzaniem, a zimą zapewnić izolację termiczną przed mrozem umożliwiając nietoperzom hibernację.

Schrony dla nietoperzy podtynkowe

W zależności od sposobu montażu, dostępne są schrony dla nietoperzy podtynkowe, które stosuje się w elewacji budynku. Schron taki jest wieszany na ścianie budynku jeszcze przed jej ociepleniem lub w trakcie prac murarskich. Następnie, w trakcie termomodernizacji budynku w miejscu wlotu nietoperzy do schronu pozostawia się wycięty specjalny otwór w elewacji przez który ssaki te mogą dotrzeć do miejsca schronienia.

Schrony dla nietoperzy natynkowe

Dostępne są również schrony dla nietoperzy natynkowe, wieszane bezpośrednio na elewacji budynku. Schrony dla nietoperzy natynkowe znajdują zastosowanie także na drzewach, w lasach i parkach.

Wraz z termomodernizacjami, renowacjami i remontami starych kamienic i bloków w miastach ubywa cennych siedlisk dla tych ssaków, jakimi są szczeliny w murach budynków. Rozwiązaniem które podnosi atrakcyjność terenów zurbanizowanych dla nietoperzy są odpowiednio wykonane schrony i domki dla nietoperzy. Spełniają one swoją funkcję jako schronienia przejściowe w momencie trwania przelotów z miejsc zimowisk do kryjówek letnich, natomiast w okresie letnim są zasiedlane przez samotne samce czy kolonie rozrodcze.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą ptasidom.com