Opis realizacji

Realizacja dotyczy budek lęgowych dla ptaków jakie zostały wywieszone w Poznaniu.
 • lokalizacja : Poznań

  Budki lęgowe wywieszone w Poznaniu

 • Liczba budek lęgowych: 17

  Podczas realizacji zostało wywieszonych siedemnaście budek lęgowych.

 • Chronione gatunki: Budka lęgowa dla jerzyka

  Podczas realizacji zostały zastosowane budki lęgowe dla jerzyka Apus apus. Jest to gatunek, który wymaga czynnej ochrony człowieka.

Wieszanie budek lęgowych dla ptaków w Poznaniu

Jesteśmy bardzo dumni naszej pracy. Wieszanie budek lęgowych, jakie dostarczamy dla naszych klientów wspólnie tworzymy ekosystem dla ptaków. Poznań, jest miastem prężnie rozwijającym się niesie to za sobą niebezpieczeństwo dla ptaków. Ważnym jest bowiem żeby po zakończeniu prac budowlanych związanych z termomodernizacją lub z remontem elewacji wywiesić budki lęgowe. Które stanowić będą zastępcze miejsca lęgowe ptaków.

Budki dla jerzyków Poznań

Dobrą praktyką wśród inwestorów jest wieszanie budek lęgowych. Przy tej realizacji, którą inwestorem było Miasto Poznań już na etapie projektu budowlanego zadbano o zagwarantowanie ptakom miejsca lęgowe. Po zakończeniu prac budowlanych (budowa bloków wielorodzinnych) zainstalowano budki lęgowe. W przyszłym sezonie lęgowym Poznań cieszyć się będzie nowymi miejscami lęgowymi. Warto w tym miejscu przypomnieć, ze jedna budka lęgowa powieszona w Poznaniu, stanowić będzie miejsce lęgowe dla pary jerzyków.

Wieszanie budek lęgowych

Jednym z najczęstszych i najchętniej stosowanym sposobem ochrony ptaków żyjących w miastach jest wieszanie budek lęgowych. Jest to metoda chętnie wybierana przez wykonawców ze względu na niski koszt jak również na łatwość wykonania montażu. Wieszanie budek lęgowych przyczynia się do zwiększenia potencjału lęgowego i zwiększenia efektywności lęgowej siedliska. Wieszając domki lęgowe dla ptaków mamy realny wpływ na ochronę ptaków w miastach. Oprócz wieszania skrzynek lęgowych wyróżniamy również takie metody ochrony ptaków jak:

 • montaż wieży lęgowych dla ptaków
 • zostawianie otworów w elewacji tak żeby ptaki mogły z nich korzystać
 • wabienie i nawoływania ptaków do utworzonych siedlisk

 

Ptasi Dom | Budki lęgowe wywieszone w Poznaniu.

budki dla ptakó budka trocinobetonowa sklep
budki dla ptakó budka trocinobetonowa sklep
budka lęgowa dla ptaków budka dla jerzyka szerokie wejście z trocinobetonu
Budka dla jerzyka budka dla ptaków betonowa
budki dla ptakó budka trocinobetonowa sklep