Montaż budek lęgowych na inwestycji w Poznaniu. Zamontowaliśmy 30 budek lęgowych.

Opis realizacji

To szczególne zlecenie, podczas którego dostarczyliśmy budki lęgowe do Poznania. Budki lęgowe zostały zamontowane w Poznaniu i służą ptakom.
 • lokalizacja : Poznań

  Budki lęgowe wywieszone w Poznaniu

 • Liczba budek lęgowych: 10

  Podczas realizacji zostało zainstalowanych dziesięć domków lęgowych.

 • Chronione gatunki: Budka lęgowa dla jerzyka

  Podczas realizacji zostały zastosowane budki lęgowe dla jerzyka Apus apus. Jerzyk jest gatunkiem, który wymaga prowadzenia czynnej ochrony gatunkowej.

Budki lęgowe Poznań

Poznań stawia na jerzyki. Te wspaniałe ptaki nie tyko umilają nam czas swoim charakterystycznym trelem ale również są pożyteczne. Jerzyk zjada komary, które potrafią być bardzo uciążliwe. Oprócz komarów jerzyki zjadają również inne owady, jakie złapią w powietrzu. Dzięki tym jakże pożytecznym zwyczajom urzędy gmin chętnie kupują budki lęgowe dla jerzyków i wieszają je na budynkach. Budka dla jerzyków wiszą również w Poznaniu.  Poznań wiesza budki lęgowe w walce z komarami.

Budki dla ptaków Poznań

Podczas remontów elewacji budynków i termomodernizacji dobrze jest zadbać również o ptaki. Podczas realizacji inwestycji w Poznaniu podczas remontów wieszane są domki dla ptaków. Inwestycje miejskie realizowane przez urząd miejski już na etapie projektu zakładają montaż budek dla ptaków.

Wieszanie skrzynek lęgowych dla ptaków

Jest to najpopularniejsza metoda ochrony ptaków ekosystemów miejski. Oprócz wieszania skrzynek lęgowych dla ptaków wyróżnić możemy również:

 • montaż wieży lęgowych dla ptaków;
 • zostawianie otworów w elewacji tak żeby ptaki mogły z nich korzystać;
 • wabienie i nawoływania ptaków do utworzonych siedlisk.

Montaż wież lęgowych jest rzadszą formą wykonywania kompensacji przyrodniczej ze względu na koszt tego rozwiązania. Zarówno przy zastosowaniu wieży lęgowej jak również przy wieszaniu skrzynek ważne jest wabienie ptaków. Można to realizować za pomocą odgłosów ptaków puszczanych z odtwarzacza czy przenośnego głośnika.

Wieszanie budek lęgowych przyczynia się do zwiększenia potencjału lęgowego i zwiększenia efektywności lęgowej siedliska. Wieszając domki lęgowe dla ptaków mamy realny wpływ na ochronę ptaków w miastach.

Wieszając budki lęgowe pomagasz nam chronić ptaki.

 

Ptasi Dom | Budki lęgowe Poznań

Budki lęgowe dla jerzyków