Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Pokaż/ukryj kategorie i filtry

Sposoby na bezpieczne odstraszanie ptaków

Oprócz planowania działań kompensacyjnych polegających na wywieszaniu budek lęgowych dla ptaków może także zajść konieczność zaplanowania rozwiązań zabezpieczających elewacje przed ptakami. Ważne jest też, aby nie wybierać rozwiązań pogarszających estetykę budynku i nieefektywnych.

Większość gatunków ptaków nie brudzi budynków. Głównym sprawcą zabrudzeń jest gołąb miejski. Poza nim zabrudzenia na budynkach zostawiają pustułka i oknówka. Oknówki brudzą tylko przy samym miejscu gniazdowania lub stałego przebywania, a nie na wszystkich gzymsach i parapetach, jak robi to gołąb. Oknówka może najwyżej pobrudzić fragment elewacji lub okna pod gniazdem, a pustułka np. niszę okienka strychowego, w której przesiaduje lub się gnieździ.

Można uchronić budynek przed zabrudzeniami w sposób, który nie jest szkodliwy dla ptaków. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem są kolce z drutu. Niestety stanowią one zagrożenie dla ptaków. Zabezpieczenia przeciw ptakom na budynku nie mogą być ostro zakończone. Sterczące z gzymsów pionowe kawałki drutu zawsze będą dla ptaków zagrożeniem.

Proponowane przez nas zabezpieczenia przeciw ptakom są bezpieczne dla zwierząt a jednocześnie wytrzymałe i estetyczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.