Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Pokaż/ukryj kategorie i filtry

Sztuczne gniazda dla jaskółek

Zastępują naturalne gniazda wykonywane przez jaskółkę oknówkę Delichon urbica oraz jaskółkę dymówkę Hirundo rusticaSzcztuczne gniazda dla jaskółek wykonane są z trwałego i ekologicznego trocinobetonu. Posiadają dobre właściwości termiczne przez co są chętnie wybierane przez jaskółki. Ptaki skutecznie wyprowadzają lęgi w sztucznych gniazdach dla jaskółek.

Półki lęgowe dla oknówek i dymówek

Wykorzystywane są przez ptaki w szczególności na powierzchniach, budynków które zmieniły swoją strukturę (np. podczas remontu). W takich sytuacjach pomocne są półki lęgowe dla jaskółek. Kolejnym zastosowaniem półek lęgowych jest ograniczenie zabrudzenia elewacji. Wszystkie nieczystości bowiem zostają na półce lęgowej. Wykonane są z certyfikowanego drewna sosnowego. Wykorzystują je oknówka Delichon urbica oraz dymówka Hirundo rustica.

Platformy lęgowe dla ptaków

Stanowią zastępcze miejsca lęgowe dla bociana, sowy, rybołowa jak również innych gatunków ptaków które zasiedlają duże gniazda. Wykonywane są z trwałej i naturalnej wikliny. Platformy lęgowe dla ptaków są rekomendowane przez ornitologów oraz organizacje ekologiczne.

Sztuczne gniazda, półki lęgowe, platformy lęgowe dla ptaków

Podczas prac termomodernizacyjnych, remontów elewacji oraz wykonywania innych prac budowlanych zdarza się, że niema rozwiązań alternatywnych. W celu przeprowadzenia procesu inwestycyjnego dochodzi do zniszczenia siedliska ptaków. Stosowane są wówczas sztuczne gniazda, półki lęgowe, platformy lęgowe dla ptaków lub inne alternatywne rozwiązania mające na celu rekompensatę utraconego siedliska. Są to rozwiązania sprawdzone, które dobrze sprawdzają się do prowadzenia czynnej ochrony ptaków w ekosystemach miejskich.

Kiedy stosujemy sztuczne gniazda, półki lęgowe, platformy lęgowe dla ptaków?

Sztuczne gniazda oraz platformy lęgowe stosujemy poprzez wywieszanie ich najczęściej na budynkach, obiektach użyteczności publicznej oraz innych budynkach użytkowych czy gospodarczych.

Dla jakich ptaków montowane są sztuczne gniazda, półki lęgowe oraz platformy lęgowe ?

Sztuczna gniazda

stosujemy dla:

  • jaskółki oknówki
  • jaskółki dymówki

Półki lęgowe

Półki lęgowe wykonane z drewna sosnowego wykorzystywane są najczęściej dla gatunków takich jak:

  • jaskółka oknówka
  • jaskółka dymówka
  • gołąb miejski

Platformy lęgowe

Wykonywane są najczęściej jako kosze z trwałej naturalnej wikliny z drewna rzadziej z metalu. Stosujemy je wówczas gdy uszkodzeniu ulegnie naturalne siedlisko ptaków. Może to mieć miejsce na skutek działania czynników atmosferycznych, silnego wiatru itp. Platformy lęgowe stosujemy dla:

  • platforma lęgowa dla bociana białego
  • bociana czarnego
  • dla sroki
  • dla sowy
  • platforma dla rybołowa

Oraz dla innych gatunków ptaków szponiastych.

Poznaj pełną ofertę budek lęgowych dla ptaków PtasiDom.com