Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Pokaż/ukryj kategorie i filtry

Budka lęgowa dla jerzyka stanowi bardzo ważną rolę w ochronie populacji jerzyków. Budki lęgowe dla jerzyków wykonujemy głównie z dwóch materiałów po pierwsze z ekologicznego trocinobetonu oraz z certyfikowanego drewniana sosnowego. Budki dla jerzyków są doskonale zaprojektowane i wykonane dzięki czemu są chętnie wybierane i zasiedlane przez jerzyki. Skrzynka dla jerzyka jest wykorzystywana do kompensacji przyrodniczej utraconych miejsc lęgowych podczas remontów elewacji i termomodernizacji budynków.

Domki dla jerzyków mogą być wieszane na domach jak również na pomieszczeniach gospodarczych. Ważnej jest żebyśmy pamiętali, że jerzyki zasiedlają domki wywieszone dosyć wysoko. Wysokość na jakiej powinna być zamontowana to minimum 5 metrów. Na blokach mieszkalnych optymalną wysokością na jakiej powinniśmy wieszać domek dla jerzyka to 2 piętro i wyżej.

Budka lęgowa dla jerzyka powinna być wieszana w okresie, kiedy ptaki są na zimowiskach. Najlepszym okresem do wieszania skrzynki dla jerzyka są miesiące od października do połowy kwietnia.

Budka lęgowa dla jerzyka powinna być wywieszona na każdym osiedlu, z pewnością przyczyni się to do wzrostu liczebności jerzyków. Ptaki z pewnością się odwdzięczą i pomogą w walce z uciążliwymi komarami.