Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Pokaż/ukryj kategorie i filtry

Budka lęgowa dla kosa na działkę i do ogrodu. Wieszając budkę lęgową dla kosa przyczyniasz się do zwiększenia ilości miejsc lęgowych dla kosa.

Kos Turdus merula chętnie zasiedla ogrody działkowe, skwery, parki miejskie czy lasy. W naturalnym środowisku ptaki te na miejsca lęgowe wybierają sobie otoczenie zacienione i ukryte. Lokalizując gniazda w miejscach trudno dostępnych. Kos gniazdo zakłada na drzewach lub w zakrzaczeniach, ukrywając w nich swoje gniazdo. Gatunek ten do zakładania gniazd chętnie korzysta również z budek lęgowych. Wybiera do tego celu budkę lęgową typu P. Jest to budka lęgowa półotwarta. Budka ta charakteryzuje się specyficzna konstrukcją – jest zupełnie inna od innych budek lęgowych. Cechą charakterystyczną budki lęgowej dla kosa jest jej półotwarta przednia ścianka ze swobodnym wlotem.

Wybierając miejsce lęgowe do wieszania skrzynki lęgowej dla kosa należy pamiętać żeby umieścić ją w zacienionym i w miarę możliwości ukrytym miejscu. Ptaki czują się wówczas bezpieczne i chętnie wyprowadzają lęgi. Taka lokalizacja sprzyja również bezpieczeństwu piskląt kosa. Podsumowując w wyborze miejsca na lokalizację budki lęgowej kieruj się zasadą bezpieczeństwa dla piskląt

Budka lęgowa dla kosa na działce oraz w ogrodzie stanowi bardzo ważną rolę w ochronie tych jakże cennych i ciekawych ptaków.

Wieszając budkę lęgową dla kosów w swoim ogródku oraz na działce pomagasz nam chronić ptaki.